Narva > Programm > Laura & W

Laura & W

Eesti

Aeg:
Laupäev 10. november
kell 20.45 – 21.30

Koht:
TÜ Narva Kolledž, kohvik “Muna”
Raekoja plats 2, Narva

Piletid:
5€ (saadaval vaid kohapeal)
Festivali pass ja päevapilet (10.11) tagavad kontserdile sissepääsu.

Laura Põldvere:

Villu Veski:

”Wga koos musitseerimine on ääretult põnev ja paneb mul endal silme ees filmistseenid jooksma. Me rändame maffiahõngulisest Sitsiiliast kargesse Norra mägikülla ja sealt vabrikusuitsusest Londoni äärelinnast Ideejazzi lavale. Eriliselt meeldib mulle see, et me oleme hirmuvabalt mängulised ja iga kord viib muusika uude kohta. No plans!’’ – Laura

Villu Veski ja Laura Põldvere ühendavad oma loomingus varasema kogemuse pärimusmuusika, popmuusika, vabaimprovisatsioonilise muusika ja põhjamaise helikeele vallas kaasaegsema jazzi kõlapildiga. Nende rahvamuusika töötlused ja originaallooming on alati kaalutletud ja viimistletud, et tuua esile just sõnumit, mida tekst endas kätkeb. Nad on oma loomingusse põiminud romantismiajastu ja Skandinaavia jazzi elemente, millele on lisandunud elektroonilise jazzi tunnetus.

Duos Laura & W musitseerivad kaks silmapaistvat eesti muusikut – laia haardega jazzmuusik ja saksofonist Villu Veski ning mitmekülgse stiilipaletiga lauljanna Laura Põldvere.

Koosseis sündis 2016. aasta kevadel ideest astuda koos üles Juu Jääb festivalil. Ajendiks sai tõik, et vaatamata ühistele muusikalistele huvidele ei ole Laura ja Villu kunagi varem koostööd teinud. Duo tantsulise programmi stiilipiirid jooksevad diskost jazziliku elektroonikani.

Mänguline ja julgelt eksperimenteeriv tandem ei karda maitsepiire degusteerida. Improvisatsioonidest sündivad rännakud haaravad nii jahedamaid moevälju kui ka tuliseid tantsubiite.

Duo on esinenud paljudel festivalidel – nii jazzfestivalidel nagu Kaunas Jazz või Jazzkaar kui ka stiilipiire ületavatel festivalidel nagu Juu Jääb 2018 ning Tallinna Disainiöö Festival (projektiga Human Cities).

Laura tähelend sai alguse 2005. aastal looga “Moonwalk”, mis esindas Eestit ka Eurovisiooni lauluvõistlusel. Möödunud aastal osales lauljanna taas Eurovisiooni laval, esitades koos Koit Toomega pala “Verona”. Jazzisõpradele on tuntud ka Laura vürtsikad vabaimprovisatsiooni etteasted – olgu siis koos Han Bennikuga, Carrot Lights trioga või improvisatsiooniorkestriga. Ta on avaldanud jazzalbumid koos Joel Remmeli ja Tõnu Naissoo trioga.

Eesti jazzi arengusse võimsalt panustanud muusik Villu Veski on tuntud eelkõige saksofonistina, kuid tema energial ei tundu olevat piire – stiiliülese kohanejana on ta ühtlasi andekas helilooja-arranžeerija ning tema tuntuim koosseis Põhjala Saarte Hääled on esinenud paljudes riikides. Villu Veski eestvedamisel toimub Muhu saarel 1997. aastast populaarne tulevikumuusika festival Juu Jääb.
Kahe muusiku mängulustist sündinud koostöö lubab positiivseid muusikalaenguid ja kindlasti ka haaravaid võnkeid tantsupõranda täitmiseks.

Laval on:

Laura Põldvere – vokaal, looper’id
Villu Veski – saksofonid, löökpillid, elektroonika