Festivalist
vaata ka: Pressile

IDeeJazz 2018

8. Tartu rahvusvaheline jazz- ja rütmimuusika festival

Hea laeng iga ilmaga!

Aeg:
9. – 12. november 2018

Koht:
Tartu ja Narva

Pilet:
Saadaval kontserdipiletid, päevapiletid ja festivali pass.

Kontserdipiletid:
5€ – 18€

Päevapilet:
12€ – 28€

Festivali passid:
30€ – 50€

Jälgi meid:

IDeeJazzi sündmuspaigad

Tartu:

Eesti Rahva Muuseum

Narva:

TÜ Narva Kolledži hoone

Hea laengu festival IDeeJazz tuleb taas!

IDeeJazz toob 9.-12. novembril Tartusse ja Narva tippartistid Euroopast, Aafrikast, Venemaalt ja Türgist. Juubeliaastale pühendatud programmist leiab põnevaid helimaailmu klassikalisest ja kaasaegsest jazzist kuni lounge ja elektroonilise muusikani. Festivali kava on avalikustatud, piletite soodusmüük kestab Piletilevis kuni 14. oktoobrini.

Artistid mitmelt kontinendilt

Rahvusvaheline jazz- ja rütmimuusika festival IDeeJazz kutsub sind keset sügavat Eestimaa sügist ennast positiivselt laadima. IDeeJazz toimub kahes Eesti linnas – Tartus juba kaheksandat ning Narvas teist korda. Kokku leiab kahes linnas aset 15 kontserti.

8. IDeeJazzi programmi iseloomustavad märgusõnad on nauditav, eklektiline ja kaasaegne. Žanriliselt leiab muusikat klassikalisest ja kaasaegsest jazzist maailmamuusikani, downtempo’st ja lounge’st elektroonilise psühhedeeliani ja muid põnevaid helimaailmu.

IDeeJazzi asetab Tartu ja Narva linnad Euroopa ja maailma muusikakultuuri kaardile, tuues mõlema linna lavadele Eesti, Euroopa ja eri kontinentide jazzi, rütmi- ja maailmamuusika parimad esindajad. IDeeJazzi lavadel saab näha tippmuusikuid Gambiast, Saksamaalt, Türgist, Poolast, Venemaalt, Soomest, Lätist ja muidugi Eestist.

Peaesinejad ja programmi tutvustus

“Selle aasta festivali maiuspalu toome teieni Aafrikast ja Euroopast,” räägib festivali peakorraldaja Oleg Pissarenko. “Uhkusega toon festivali artistide listist esile Gambia juurtega rahvusvahelise staari Sona Jobarteh’i, kes on maailma esimene naisrahvalaulikust kora-virtuoos ning ühtlasi ka suurepärane laulja, helilooja ning ühiskonna aktivist.

Erilist elamust lubame ka Saksamaa muusikatööstuse ühe tippekspordiartikli, ansambel De-Phazz’i esituses. Eksootikat lisab festivali kavasse ka klubilikku seisundimuusikat viljelev Istanbuli trio Islandman, kes on muuhulgas tänavu aasta Montreaux festivali jazzansambli preemia võitja.

Tähistame Poola Vabariigi 100. sünnipäeva koos klaverivirtuoos Sławek Jaskułke sekstetiga, naudime uut ja kaunist loomingut Läti tipptegija Rihards Libietis Orchestra esituses ning ühendame jazzi ja maleturniiri koos suurepäraste Soome muusikutega projektist William Suvanne Chess’n Jazz.

Ja loomulikult saame taas kokku meie kultuuri kahe täht-saksofonisti ja nende sõpradega – Tartus tähistame Lembit Saarsalu 70. juubelit ja mõlemas festivali linnas laseme enda meeleolud klubimuusika lainetele viia Villu Veskil koostöös särava Laura Põldverega. Narva publikul on ka eriline võimalus nautida kaasaegset Venemaa jazzi Tanya Balakirskaya – Dmitry Ilugdin Trio esituses.”

8. festival kingituseks Eestile

Festivali nimes sisalduv viide ideedele väljendub esinejate valikus, kus igal artistil on jagada midagi erakordset ja isikupärast. IDeeJazz – see on idee poolest jazz: avatud, innovaatiline ja loominguline energia muusikute ja publiku vahel. IDeeJazz on nagu Eesti – mitte just suur, aga see-eest sisukas. Iga kontsert on eristuv ja ainulaadne. IDeeJazz 2018 on kingitus Eestile 100. juubeli puhul. 2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Programm on saanud täies ulatuses avalikuks ja festivali passid, päevapiletid ning üksikute kontsertide piletid on saadaval Piletilevis.

Seni on IDeeJazzil esinenud näiteks Richard Bona, Dino Saluzzi, Anna Maria Jopek, Oum, Aubrey Logan, Sebastian Studnitzky, Leroy Jones, Marcin Wasilewski, Enver Izmaylov, Sven Grünberg ja Mess, Radar, Peeter Volkonski ja E=mc2, Tõnis Mägi, Marju Kuut, Vaiko Eplik, Tõnu Naissoo, Kristjan Randalu, Hedvig Hanson, Kadri Voorand, Laura Remmel, Sofia Rubina, Villu Veski, Raivo Tafenau, Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Oleg Pissarenko, Estonian Voices ja paljud teised.

Artistid:

Sona Jobarteh
/ Gambia – UK

De-Phazz
/ Saksamaa

Sławek Jaskułke Sextet
/ Poola

Islandman
/ Türgi

William Suvanne Chess’n Jazz
/ Soome

Laura & W
/ Eesti

Rihards Lībietis Orchestra
/ Läti

Lembit Saarsalu Quartet feat. Leonid Vintskevich
/ Eesti – Venemaa

Tanya Balakirskaya & Dmitry Ilugdin Trio
/ Venemaa

Toetajad

Tartu:

Kultuuriministeerium
Tartu linn
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahva Muuseum
EV100
Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas
Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas
Soome Instituut
ERR
TMB Element
Kane Metall
Tartu Kaubamaja
Seridisain
Ecoprint
Hotell Tartu
Rendibuss
Tartu Kultuuriaken

Narva:

Kultuuriministeerium
Integratsiooni Sihtasutus
Narva linn
Eesti Kultuurkapital
EV100
TÜ Narva kolledž
Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas
Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas
ERR
Liivarand Spa & Hotell
Fama
Astri
Toyota Narva
Seridisain
Ecoprint
Rendibuss
Kohvik “Muna”

Pressile
vaata ka: Festivalist

IDeeJazz 2018 pressiteated

docx, pages, pdf

IDeeJazz 2018 pressifotod

Artistide fotod veebi ja trükki

IDeeJazzi arhiiv

Festivalid 2011-2017